Kommunestyret i Ulstein, Hareid, Sande og Vanylven

kommunestyret Søre Sunnmøre

Det nye kommunestyret i Ulstein, Hareid, Sande og Vanylven er nå klart. Her er en liten oversikt. 

Kommunestyret i Ulstein

Fremskrittspartiet:
Knut Erik Engh, Alf Johan Antonsen, Susanne S. Sundgot, Nils Einar Garnes, Bennie Bantilan Hansen og Einar Rolf Nevstad. 

Arbeiderpartiet:
Renathe Rossi-Kaldhol, Magne Gurskevik, Hanne Notøy og Aurora Dimmen Bratli, Ivar Mork.

Høyre:
Stian Lehmann Scheide, Egil Ulfstein, Berit Overvåg Hjorth, Håvard Stave og Hans Petter Thoresen Ulstein.

Senterpartiet:
Lisa Mari Breivik Anderson, Oddvar Gjerde og Kristin Opsahl Myrene.

Sosialistisk Venstreparti:
Kersti Hasund

Venstre:
Pål Midtsæther Grødahl og Charlotte Hauge.

Kristelig Folkeparti:
Steinar Torvik, Jostein Sætrenes, Håvard Ringstad.

Dette melder vikebladet

Kommunestyret i Hareid:

Arbeiderpartiet:
Hege Holstad, Ragnhild Viddal Nedrelid og André Bårslett

Folkelista:
Bernt Brandal, Kristian Fuglseth, Kjetil Nesset, Ranja Dimmen Alme og Annika Hove

Fremskrittspartiet:
Oskar Grimstad, Jeanette Teigene, Ingebjørn Grimstad, Kjell Marø, Sverre Jarl Ulstein, Marius Knutsen Liavåg og Øyvind Lillebø

Høyre:
Berte Holstad Engen og Audun Ulstein

Kristelig Folkeparti:
Hallvard Sæverud

Venstre:
Annika Brandal, Jenny Helen Korsnes og Ann-Christin Bonde Helliksen

Kommunestyret i Sande

Høgre:
Dag Vaagen, Inge-Jonny Hide, Sindre Slettestøl, Wenche Bjørkeng, Kristoffer Værnes, Bodvar Husøy, Tom Inge Gotten Pettersen og Anne-Marte Skarmyr Beitveit. 

Arbeiderpartiet:
Arnljot Muren, Unny Iren Haugen, Trond Torset og Toril Urkedal.

Senterpartiet:
Olav Myklebust, Mathias B. Gjerde, Silje Ekroll Riborg og Liv Sæther Myskja.

Fremskrittspartiet:
Einar Ekroll, Kjartan Bleie og Marion Flatøy Bringsvor.

Sande Vest:
Kaare Worren, Kari Ristesund.

Dette melder Vestlandsnytt.

Kommunestyret i Vanylven:

Venstre:
Lena Marie Landsverk Sande (ordførar), Bjørnar Magne Berge, Vidar Solheim og David Andre Lien.

Senterpartiet:
Ingebrigt Berget (varaordførar), Paul Sindre Vedeld, Solveig Menes og Petter Bondhus

Arbeiderpartiet:
Ottar Jan Løvoll, Mona Stenersen og Knut Aksel Thunem

Framstegspartiet:
Bjarne Sætrenes, Miriam Nystøyl og Rolf John Aasevik Dyb

Høgre:
Idar Brekke, Katrin Brekke Sunde og Per-Johnny Brekke

Helsepartiet:
Nils Olav Moen og Monika Susanne Skår

Kristeleg folkeparti:
Øystein Blom, Jens Erling Ekroll Lillebø

Dette melder Sunnmørsposten.