Ny ordførerkandidat for Volda Arbeiderparti

Ny ordførerkandidat for Volda Arbeiderparti

Valgforberedelser: Høstens valgforberedelser for Volda Arbeiderparti. Foto: Tor Martin Kvernhaugen.

Tirsdag kveld presenterte Volda Arbeiderparti sin kandidatliste før høstens stortingsvalg til munter stemning i kommunestyresalen i Volda. Sverre Leivdal tar over som ordførerkandidat.

Tirsdag kveld presenterte ordførerkandidaten høstens liste med 28 kandidater. Der gikk dagens ordfører, Jørgen Amdam, ned til nittende plass.

Etter brakvalget i 2015, hvor Volda AP fikk 21,2 prosent, ligger mye hardt arbeid foran partiet for å beholde makten. Normal valgoppslutning har ligget på cirka 15 prosent.

Ved forrige kommunevalg var 20 prosent av partiets stemmer forhåndstemmer. Dette la ordførerkandidat Leivdal vekt på.

– Det blir viktig å starte valgkampen tidlig med tanke på at circa 20 prosent av våre velgere forhåndsstemmer. Da nytter det ikke å starte valgkampen etter ferien, uttaler  ordførerkandidaten.

Mange kvinnelige kandidater

Leivdal var full av begeistring over kjønnsfordelingen på lista. 13 av 28 kandidater er kvinner.

– Vi har jobbet med å sette sammen en liste med god kjønnsfordeling, geografisk sammensetning og personer fra alle aldre, sier Leivdal.

Listen i sin helhet:

1.     Sverre Leivdal (Kumulert) (Hornindal)

2.     Margrete Trovåg (Kumulert) (Folkestad)

3.     Magnar Sunde (Kumulert) (Volda)

4.     Randi Langlo (Hornindal)

5.     Bjørn Ytrestøl (Volda)

6.     Anne-Grete Eiken (Volda)

7.     Milan Ilic (Volda)

8.     Connie Steffenakk Bakke (Hornindal)

9.     Lars Alv Haugen (Hornindal)

10.   Anne-Lise Fredly (Volda)

11.   Marius Vik (Volda)

12.   Gro Nordstrand Tødenes (Volda)

13.   Arne Ullaland (Volda)

14.   May Britt Irene Lillestøl (Hornindal)

15.   Adel Abdulrahman Dabbas (Volda)

16.   Bryndhild Helene Solvang (Volda)

17.   Per Lyngve Maurset (Hornindal)

18.   Charlotte Heggen (Hornindal)

19.   Jørgen Einar Amdam (Volda)

20.   Julie Haugen (Hornindal)

21.   Finn Arne Follestad (Volda)

22.   Kirsten Homberset (Volda)

23.   Espen Stray Helle (Volda)

24.   Ingunn Rusten Øye (Volda)

25.   Bjørnar Sæterås (Volda)

26.   Hild Våge (Volda)

27.   Svein Halvard Arnesen (Volda)

28.   Roar Henrik Berg (Volda)

Volda AP er ikke det eneste partiet med klar liste til høstens kommunevalg.

Volda SV:

1. Rørstad, Cecilie (Bjørke) kumulert

2. Stokkeland, Jan Erik (Hornindal) kumulert

3. Bae, Ingvild Espe (Volda)

4. Botellero, Violeta (Volda)

5. Dahl, Silje Louise (Volda)

6. Efstathiou, Anastasia Engeset (Volda)

7. Farstad, Beate (Volda)

8. Fet, Jørund (Volda)

9. Gjersdal, Astrid (Austefjorden)

10. Hasle, Kari (Volda)

11. Hjorthol, Geir (Volda)

12. Osdal, Hilde (Volda)

13. Osdal, Ingebjørg (Mork)

14. Kalland, Randi (Volda)

15. Mandal, Ane Bergset (Volda)

16. Nilsen, Geir Helge (Volda)

17. Nitter, Else (Volda)

18. Poland, Stella Birthe (Hornindal)

19. Skjåstad, Eirin Finnes (Volda)

20. Skoglund, Oda Næs (Volda)

21. Støve, Brit (Volda)

22. Suliman, Moniem (Volda)

23. Ølnes, Karl Erik (Volda)

24. Strøm, Gunnar (Volda)

Nye Volda Høyre:

1. Stig Olav Lødemel (Kumulert)

2. Dan Helge Bjørneset (Kumulert)

3. Camilla Gjelsvik (Kumulert)

4. Per Svein Krøvel

5. Thore Heggen

6. Heidi B.R. Grevstad

7. Thomas Lundberg

8. Peter Bjørneset

9. Ivar-Otto Kristiansen

10. Sigurd Tverberg

11. Inge Heggen

12. Lena Sætre

13. Martin Saure Bogen

14. Harald Engeset

15. Petter Espe

16. Eline Fannemel

17. Robert Grodås

18. Jon Heltne

19. Audun Høidal

20. Rolf Kobberstad

21. Hildur Ingeborg Lund

22. Sturla Lødøen

23. Bjørn Osdal

24. Knut M.A. Sollid

25. Maria Therese Sundal

26. Odd Martin Velsvik

27. Eirunn Rossland Toske

28. Lin Storm Traagstad

29. Frank Vatne

Venstre:

1. Brynhild Lund Notøy

2. Idar Flo

3. Torunn Lødemel Stokkeland

4. Sindre Furland

5. Nina Benedikte Lødøen Øen

6. Hjalmar Eiksund

7. Håkon Ragnar Hagen

8. Christine Helgesen Haugen

9. Ingrid Kristine Sylte

10. Hogne Kvangarsnes

11. Norunn Holmøy-Wang

12. Martin Dypvik Notøy

13. Gunnhild Larsgård

14. Tor Mikalsen

15. Thomas Busker Larsen

16. Jose Rodringo Pacheco Valle

17. Reidun Heimen Heltne

SP:

1. Sølvi Dimmen (Volda Sentrum)

2. Eldar Engelund (Hornindal)

3. Hans Petter Eidsetflot Bjørkedalen)

4. Rebecca Riise (Bjerknes (Bjerknes)

5. Ingvild Rydjord Hansen (Steinsvika)

6. Ledvin Skjerdal (Kalvtn)

7. Dag Aarflot (Volda Sentrum)

8. Tollak Mikal Kaldheim (Volda Sentrum)

9. Ola Perry Saure (Bjørke)

10. Andrine Støverstein (Hornindal)

11. Pål Ruben Seljeset (Hornindal)

12. Per Larsgård Steinsvik (Steinsvika)

13. Linda Nedrelid Vatne (Vikebygda)

14. Ingrid Salt (Folkestad)

15. Marte Utvær (Hornindal)

16. Sigurd Borgen Saure (Bjørke)

17. Lise Charlotte Ekros (Austefjorden)

18. Ragnhild Bjørkedal (Bjørkedalen)

19. Svein Homberset Skjåstad (Skjåstad)

KrF

1. Arild Johannes Iversen

2. Anders Egil Straume

3. Margrete Bjerkvik

4. Jørund Knardal

5. Henning Holsvik

6. Ann Charlotte Humberset Fiskerstrand

7. Inge Bruheim

8. Knut Gjengedal

9. Einar Børtveit

10. Nerissa Morales Solvang

11. Johnny Magnussen

12. Inger Tove Bilsbak Simonnes

13. Kibreab Ghebrehiwet Ghebreab

14. Ingvild Redse

15. Øyvind Cruickshank

Det vil bli endringer på Venstres liste.

FrP og MDG har ikke gått ut med lister enda.