Garasjen er totalskadd
15.47 i ettermiddag fikk nødetatene beskjed om brann i en garasje i Ørsta på Indrehovdeveien. To minutter senere var de på stedet. Garasjen er frittstående, men kun noen få meter fra hovedhuset.
En eldre kvinne og en eldre mann eier huset og garasjen. Den kvinnelige beboeren i huset skal ha merket brannen, og kontaktet nødetatene med en gang. De er begge uskadd.
Mannen hennes løp ut og kjørte bilen ut av garasjen.
Det ble likevel noen skader på bilen:
Det er ikke store skader på huset, men om de hadde vært der ett minutt senere hadde huset gått tapt. Eller i hvert fall blitt hardt skadet, sier innsatsleder Olav Saure fra Ørsta brann og redning.
– Det var en fullstendig overtent garasje når vi kom på stedet. Førsteprioritet var å berge huset, og få ut folk. Vi fikk kontrollen på huset fem minutter etter at vi kom, forteller han videre.
Politiet kan ikke si noe om hvordan brannen startet enda, men de skal etterforske videre, sier innsatsleder Ole Andre Nevstad Kragset fra politiet.