KRIK arrangerer "floorball"-turnering
Ungdomsorganisasjonen skal være et fint, trygt og inkluderende fellesskap, sier arrangørerne.
VOLDA: Lørdag 28. februar arrangerte KRIK innebandy-turnering på idrettsbygget i Volda.
Marte Galdal og Erle Linnea Trondsen var to av de som sto for turneringen. Galdal understreker at man ikke trenger å være kristen for å være med.
– Vi vil jo veldig gjerne ha med alle uansett om de tror selv eller ikke.
Trondsen forteller at hun ikke er så kristen selv, men mener at det å være med i KRIK er en veldig fin mulighet for alle, uansett om man tror på noe eller ikke.
– Alle er velkomne, sier Trondsen.
Galdal har vært medlem av KRIK i Bergen i mange år, men for Trondsen er dette det første året hun er med organisasjonen.
I Volda er KRIK hovedsaklig for studenter, men Galdal som selv ikke er student uttrykker at det ikke er et krav for å være medlem.
– Volda er en litt mindre plass så vi er veldig åpne for medlemmer som for eksempel har begynt å jobbe, og som ikke lenger er studenter, sier Galdal.
Er med for å vinne!
Blant deltakerne finner vi Siri Bøje Kvandalsvoll, som stilte med vennegjengen sin på turneringen.
– Vi er med fordi det er et bra opplegg og engasjerte folk, sier Kvandalsvoll.
Én i vennegjengen, Thea Sofie Houg-Osen, legger ikke skjul på ambisjonene deres.
– Vi er her helt klart for å vinne!
Lagsport er også en viktig grunn til hvorfor deltakerne blir med på turneringen. For Torvald Ljostveit Reiersen og Maria Lade er det hvertfall helt klart at det er derfor de er her.
– Det beste med KRIK er at jeg får spille lagsport. Det gjør jeg aldri ellers, forteller Lade.
Reiersen understreker at det alltid er kjekt med konkurranser.
Faste treninger
KRIK har fast trening hver fredag, og innimellom arrangerer de også ulike turneringer. På en typisk trening så er de mellom 10 og 15 personer. Annenhver fredag har de After KRIK, der de spiller brettspill og spiser kveldsmat sammen.
– Målet er jo også å kunne være litt på tur, gå på ski og være innom andre idretter, ikke bare typiske hallidretter, sier Galdal.
Lade er et ivrig KRIK-medlem, og kan fortelle om varierte treninger.
– Når det er trening på fredager, så er vi innom flere sporter. Forrige gang hadde vi oppvarmingsleker, basketball og kanonball.